Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Projekty měsíce

Rok na hranici začíná!

 
 

 

 

Na začátku května odstartoval náš zcela nový program k posílení sousedského soužití v česko-německém pohraničí Rok na hranici. 

 

Ve Fondu budoucnosti samozřejmě víme, že podél hranice žije spousta lidí, spolků a organizací, kteří česko-německé vztahy aktivně utvářejí. Cílem našich osmi nadšenců a machrů, kteří se do programu pustili, je objevit a rozvinout přeshraniční potenciál tam, kde dosud spí. Věříme, že se stanou dobrými, spolehlivými, nápaditými a akčními pomocníky všech z vás, kteří chcete pro své česko-německé nápady najít spojence na druhé straně hranice. 

Dovolte nám, abychom vám je představili:

 

Iva Ellrodt : Chebsko | Oberfranken 

Sára Špeciánová : východní Šumava | Südliches Niederbayern 

Veronika Kupková : západní Krušnohoří | Westerzgebirge

Kristýna Šoukalová : východní Krušnohoří | Osterzgebirge

Martina Englmaierová : západní Šumava | Nördliches Niederbayern
Jan Kvapil : Ústecko | Elbtal 

Max Melzer : Liberecko | Oberlausitz 

Veronika Widman : Domažlicko | Oberpfalz

 

Při svém prvním setkání 2. května 2022 ve Fondu budoucnosti nadšenci a machři řešili, kde tedy vůbec začít? V první fázi programu jde zejména o to navázat kontakty s místními, poznat, co potřebují, o co se snaží, co by jim mohlo pomoct, aby se česko-německá spolupráce v pohraničí posunula dál: zcela novými a zatím neprobádanými směry. 

 

Soudě dle zapálenosti v očích při jejich prvním setkání, napínavých diskuzí, hlubokých vhledů, ale i hlasitého smíchu a pozitivní energie myslíme, že jsme pro program vybrali skvělý tým - ten nejlepší! My jako Fond budoucnosti je budeme na jejich dobrodružných cestách přes pohraniční lesy, hory i příkopy rádi doprovázet. 


 

I vy můžete všechno dění kolem našich machrů (kontakty, blog, v budoucnu i krátká videa) sledovat na zbrusu nových stránkách:

www.roknahranici.cz


 

Máme se opravdu na co těšit! 

 

Rok na hranici začíná!
 
Rok na hranici začíná!
 
Rok na hranici začíná!
 
Rok na hranici začíná!
 
Rok na hranici začíná!
 
Rok na hranici začíná!
 
Rok na hranici začíná!
 
Rok na hranici začíná!
 
 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti