Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Projekty měsíce

Memories of Fools

Žadatel:
Cirk La Putyka o.p.s., Praha
http://www.laputyka.cz/cs/default.aspx
Partner projektu:
Chamaleon Productions GmbH, Berlin
https://chamaeleon-productions.com
 
Cíl projektu „Všichni jsme blázni, protože doba je bláznivá“. Pod tímto nečekaně aktuálním mottem připravil pražský Cirk La Putyka představení, které během půl roku 180krát zaplnilo berlínské divadlo Chamäleon Theatre a začátkem března 2020 se v české premiéře představilo i divákům v Praze.
 

Inscenace Memories of Fools vznikla v režii principála Rostislava Nováka ml. s šesti kmenovými členy pražského souboru, jedním domácím a dvěma zahraničními hosty. „Představení nese podtitul ´Všichni jsme blázni, protože doba je bláznivá´ a hledá naše nejstarší a nejhlubší vzpomínky,” říká Rosťa Novák ml., který v něm poeticky s velkou fantazií pracuje s vrcholnými novocirkusovými disciplínami - cyr wheel, teeterboard, žonglování, vzdušná a párová akrobacie - ale i s klauniádami, tancem a loutkami.

Představení Memories of Fools hledá naše nejstarší a nejhlubší vzpomínky. „Jak daleko jsme schopni se vracet ve svých vzpomínkách? Jak dlouho jsme schopni udržet některé vzpomínky v hlavě?” vysvětluje autor a režisér Rosťa Novák ml. Ten do projektu obsadil jak akrobaty, členy souboru, kteří již měli s půlročním hostováním zkušenost z předcházejícího berlínského představení Roots - Michal Boltnar, Daniel Komarov, Jiří Weissmann, Vojtěch Fülep. Došlo ale i na nováčky, pro které byl tak náročný projekt novinkou - Šárka Fülep Bočková, Solenne Bailly, Alexandr Volný a Filip Zahradnický, který je čerstvým držitelem dvou prestižních cen z Festivalu Mondial du Cirque de Demain - Zvláštní ceny Akademie Fratellini a Zvláštní ceny poroty. V Praze se nově zapojil akrobat Wilko Schütz. Na představení se dále podíleli kmenoví tvůrci souboru - scénograf Hynek Dřízhal, kostýmní výtvarnice Kristina Záveská a hudební skladatel Jan Balcar.

Původně se inscenace měla hrát patnáctkrát od 6. do 20. března 2020, z důvodu opatření proti šíření nového koronaviru s diváky proběhlo pouze pět představení, jedno pak bylo živě přenášeno v době zákazu akcí nad 100 návštěvníků no-line na sociálních kanálech souboru. Toto uvedení mělo obrovský úspěch.

Ohlas v médiích:

foto: Jakub Jelen


foto: Jakub Jelen

Za texty a fotky zodpovídají nositelé projektů.

Memories of Fools
 
Memories of Fools
 
Memories of Fools
 
Memories of Fools
 
Memories of Fools
 
Memories of Fools
 
Memories of Fools
 
Memories of Fools
 
Memories of Fools
 
Memories of Fools
 
Memories of Fools
 
 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti