Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

​​Slavíme 25. výročí Fondu budoucnosti

 
 

29. 12. je to přesně 25 let od vzniku Česko-německého fondu budoucnosti. Vznikl na základě Česko-německé deklarace z ledna 1997, pomocí které chtěly německá a česká vláda vytvořit pevnější základ pro vzájemné vztahy, které již neměly být zatíženy problémy minulosti.

 

Díky Fondu se mohla česko-německá spolupráce rozvinout z úrovně politických deklarací do živé reality v občanských společnostech obou zemí. Fond dnes každoročně podpoří stovky projektů z oblasti kultury, výměny mládeže či obnovy společného kulturního dědictví, v jejichž rámci se setkají a poznají tisíce lidí z obou zemí. Od roku 1998 poskytl Fond budoucnosti přes dvě miliardy korun na zhruba 12.000 projektů. Podporou pestré palety projektů přispívá Fond již čtvrt století velkou měrou k rozvoji občanské společnosti v obou zemích a ke zvyšování kvality česko-německých vztahů jako takových.

 

V jubilejním roce 2023 připravujeme bohatý program oslav našeho 25. výročí. Nenechte si nic ujít – sledujte naše sociální sítě a webové stránky! Bude to stát za to!

 
 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti