Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

 
 

Na jedno kliknutí - Program digitálního setkávání mládeže

Je i vaše česko-německá školní výměna již dva roky ochromena? Mrzí vás, že vaše žákyně a žáci přišli o společné zážitky, rozhovory a výzvy a neužili si legraci se svými kamarády ze sousední země?

Pokud ano, máme pro vaši školu skvělou nabídku: přihlaste se do programu „Na jedno kliknutí“, který nabízí moderovaná digitální setkání pro české a německé žákyně a žáky v době pandemie, a to zcela zdarma. 

Jak program „Na jedno kliknutí“ funguje?

Program rozvíjí interakci mezi žáky. Skládá se z několika 90-minutových digitálních setkání s konkrétními úkoly, tématy, metodami a online nástroji. Obsahuje seznamovací aktivity, jazykovou animaci a práci k jednomu z následujících témat:
 

  1. Moje místo, tvoje místo: žáci se seznámí s místem v sousední zemi, kde bydlí jejich noví kamarádi. Navzájem si pro sebe připraví tipy na zajímavé aktivity v okolí místa, kde bydlí, nebo naplánují svou vysněnou dovolenou
  2. Kulinářská výměna: žáci budou sdílet své kuchařské zkušenosti a mohou uvařit a vyzkoušet oblíbené jídlo podle receptu svých kamarádů
  3. Co mě baví: filmy, hudba, knihy…?: žáci si vymění odkazy na skvělé filmy či hudbu a popovídají si o zajímavých podcastech nebo knížkách.

Vybrat si můžete jeden ze dvou modulů, které se liší v tom, kolikrát se mladí lidé online sejdou: 

Modul Basic počítá se třemi společnými digitálními setkáními. Modul Standard je intenzivnější díky čtyřem společným digitálním setkáním. Před a mezi jednotlivými cally řeší žáci ve dvojicích nebo v malých skupinkách různé úlohy. Oba moduly jsou vedeny dvojjazyčně dvěma zkušenými moderátory a odehrává se na bezpečné online platformě DINA.international *.   

Účast na programu je zdarma, zapojení do programu není u žáků ani u učitelů podmíněno technickými nebo jazykovými znalostmi. Obsahové zaměření, technické záležitosti, počet a termíny setkání budou domluveny předem s ohledem na možnosti obou partnerských škol.

Pro koho je program určen?

Program je určen pro česko-německá školní partnerství a je navržen pro žákyně a žáky ve věku 12 až 19 let (od 6. třídy). Jednoho modulu se může zúčastnit skupina po 15 žácích z Česka a z Německa.

Kdy se program uskuteční?

Program ‘Na jedno kliknutí’ běží od ledna 2022. Realizace jednoho modulu trvá 4 až 6 týdnů. Doporučujeme, aby se jednotlivá digitální setkání konala v týdenních intervalech, aby byla výměna co nejintenzivnější.  

Jak přihlásím do programu naše školní partnerství?

Bude možné se přihlašovat ihned průběžně přes dvojjazyčný formulář Google. Přihlašovací formulář vyplní po vzájemné dohodě každá z partnerských škol. V přihlášce popíšete svou motivaci, vyberete si jeden z modulů a téma a navrhnete časové rozmezí, ve kterém by se mohla uskutečnit jednotlivá setkání. 

Kapacita programu je omezená. Doporučujeme proto včasné přihlášení. Po přijetí přihlášky Vás budeme kontaktovat. 
 

Zůstává něco nejasného?

V případě dotazů se prosím obraťte na Ingrid Koděrovou, ingrid.koderova@fb.cz, +420 722 288 117.

 * Digitální platformu DINA.international vyvinul Tandem společně s dalšími mezinárodními organizacemi a finančními podporovateli.

 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti