Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

ČNFB: Předcházet xenofobii, antisemitismu a pravicovému extremismu

(Bad Alexandersbad) „Výchova k demokracii a prevence xenofobie, antisemitismu a pravicového extrémismu“ – tak zní nové „Téma roku“, které Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) vyhlašuje na období 2012/2013. Schválila je správní rada na svém úterním zasedání v příhraničním Bad Alexandersbadu. Projekty na „téma roku“ mohou být namísto do 50 procent celkových nákladů podpořeny až do 70 procent. ČNFB tím reaguje na růst společenského napětí v obou zemích.

více

Česko-německé koncerty sborů v Mariánských Lázních, Českém Krumlově a v Praze

Sbor Hamburger Kantorei Gross Flottbek se chystá na zahraniční turné, a tu se nabízí cesta do českého partnerského města Prahy. Tam se spojí zhruba 70 zpěvaček a zpěváků se sborem Carmina Bohemica a společně uvedou sborový koncert s A-Capella-Literatur od Mendelssohna-Bartholdyho, Rheinbergera, Ruttera, Brucknera, Wooda, Purcella a Schütze. Vrcholem koncertu bude Mše G-Dur pro sóla, sbor a varhany od Franze Schuberta.
 

více

8. září: Koulení balíků slámy na německo-české slavnosti Popráci v Berlíně-Rixdorfu

Koulet balíky slámy kolem Rixdorfské kovárny, povzbuzovat  týmy a také ještě dobře jíst, pít, užívat si hudbu a tanec – to jsou slavnosti Popráci v berlínském Neukoellnu. 8. září to vypukne, už po sto sedmdesáté deváté se bude konat starodávné koulení balíků slámy po dnešní Richardstrasse – což je vrchol Rixdorfských slavností.

více

Fresh Film Fest 2012

29. 8. 2012 začíná v Praze v kině Světozor 9. ročník mezinárodního festivalu debutů a studentských filmů. Festival potrvá do 2. 9. 2012 a kromě přehlídky filmů nabídne také workshopy a doprovodné projekty. Organizátoři spolupracují s několika filmovými školami v Německu.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti