Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

03.11.: Česko-německé diskusní fórum na téma „Energetická politika“

Diskutujte dne 3. listopadu v Ostravě s význačnými referenty o energetických koncepcích Německa a České republiky, o jejich společných průsečících i rozdílnostech. Toto téma bude v budoucnu hrát stále důležitější roli v sousedských vztazích obou zemí.
více

04.11 v Rudolfinu : Requiem pro Osvětim

4.12 2012 bude v pražském Rudolfinu uvedeno „Requiem pro Osvětim“ , skladba pro sbor a orchestr, kterou vytvořil nizozemský romský umělec Roger Moreno Rathgeb. Je věnováno připomínce všech obětí z Osvětimi a provázeno obsáhlým rámcovým programem s výstavami, filmy a diskusemi. http://www.slovo21.cz/nove/index.
více

Od 25. října: Dny české a německé kultury v Drážďanech, Ústí nad Labem a v Euroregionu Labe/Elbe

Divadlo, film, literatura, hudba i soudobé dějiny – to všechno můžete zažít na představeních, sympoziích a workshopech v rámci Dnů české a německé kultury . A to od 25.10 do 11.11.2012 v Drážďanech, Ústí nad Labem a v Euroregionu Labe/Elbe. Česko-německý fond budoucnosti podpořil akci částkou 750.000 Kč.
více

Podpora jazyka až do výše 70% nákladů pokračuje!

Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) pokračuje ve své mimořádné „podpoře jazyka“. U projektů, které v obou zemích zvyšují zájem o výuku němčiny popř. češtiny jako cizího jazyka, bude nadále možná podpora až do výše 70 % celkových projektových nákladů namísto obvyklých 50 %.
více

DAS FILMFEST v Praze a Brně – od 17. – 21. října

Nejnovější německojazyčné filmy budou k vidění v Praze a Brně! Od 17. – 21. října proběhne sedmý ročník festivalu DAS FILMFEST a to v pražských kinech Lucerna a Atlas a v brněnském kině Art. Česko-německý fond budoucnosti podpoří DAS FILMFEST částkou 300 000 Kč.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti