Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

3.4.2013: Arno Schmidt - "Černá zrcadla", premiéra, Studio Hrdinů

Postapokalyptický příběh Černá zrcadla se v režii Kathariny Schmitt zabývá základními tématy předlohy: osamělostí lidského vnímání, zamilovaností, touhou po lidské blízkosti a současně nemožností blízkost snášet.

více

Tisková zpráva klubu Malá liška: Na Velikonoce přijedou do Olomouce (Ne)známí sousedé

OLOMOUC - Olomoučtí Přátelé přírody z klubu Malá liška předloni navázali delší spolupráci se svými kolegy, Přáteli přírody (Naturfreunde) z jihoněmeckého Metzingenu. A právě o Velikonocích zavítá už podruhé skupina 13 Metzingenských do Olomouce. Zdejší Přátelé přírody svým hostům ukážou zajímavosti olomouckého regionu z trochu jiné perspektivy, než jak by je viděli běžní turisté, a pomůžou jim poznat, jak se na střední Moravě žije. Pestrý program přilákal čtyřicítku členů klubu Malá liška a jejich rodinných příslušníků, ale stále je ještě několik míst pro zájemce z řad veřejnosti. 

více

Stavitel mostů 2013 – cenu CeBB v Schönsee obdržel také projekt Fondu budoucnosti „Německo-česká fotbalová škola“

Bavaria Bohemia e. V., zřizovatelský spolek Centra Bavaria Bohemia (CeBB) v Schönsee, uděloval dne 19. 3.13 již po sedmé cenu "Brückenbauer - Stavitel mostů". Ceny byly uděleny šesti osobnostem a dvěma partnerským projektům českých a bavorských sousedních regionů.
více

22.-24. března: Česko-německé brněnské sympozium – Dialog uprostřed Evropy 2013

Více než 200 aktivních účastníků z politiky, vědy, kultury a vzdělávání se sejde ve dnech 22.-24. března na XXII. Česko-německém brněnském sympoziu – Dialog uprostřed Evropy 2013“.
více

Od 21. dubna: Plzeňský filmový festival Finále s německou účásti (ČTK)

Plzeň - Plzeňský filmový festival Finále letos uvede všech 30 českých celovečerních filmů natočených od loňského do letošního dubna. Do soutěže o Zlatého ledňáčka bude zařazeno 12 z nich, o nejlepší dokument bude soutěžit 19 snímků z 66 přihlášených, řekla novinářům koordinátorka přehlídky Eva Košařová. Sekce ZOOM uvede kromě loňských hraných a dokumentárních německých filmů také výrazné německé režiséry v debatách. 

více
 
Česko-německý fond budoucnosti