Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

2. května: Ústav mezinárodních vztahů v Praze prezentuje novou publikaci na téma jednání o odškodnění

Ústav mezinárodních vztahů v Praze (IIR) prezentuje novou publikaci Andrease Minka na téma jednání německé spolkové vlády a německých podníků o odškodnění v letech 1998 až 2001.

více

Rozhovor s ředitelem Tomášem Jelínkem o letošní speciální podpoře projektů na téma antirasismus (Prager Zeitung)

Česko-německý fond budoucnosti speciálně podporuje v roce 2013 projekty, které se věnují tématu „Výchova k demokracii a prevence xenofobie, antisemitismu a rasismu“. U partnerských projektů předložených v rámci tohoto programu „Tématu roku“ je možno žádat namísto padesáti- až o sedmdesátiprocentní podporu celkových nákladů.
více

Od 9. dubna: Výtvarné uskupení Deggendorfer Förderverein für Kunst und Kreativität vystaví svá díla v Písku (regionalninoviny.cz)

Malá galerie písecké Sladovny a Společnost pro česko-německou spolupráci Písek, o. s., společně připravily další výstavu, tentokráte umělců z bavorského partnerského města Deggendorf. Zcela nové výtvarné uskupení Deggendorfer Förderverein für Kunst und Kreativität vystaví svá díla i objekty v prostorách Malé galerie od 9.
více

Více než 200 projektů obdrží finanční podporu od Česko-německého fondu budoucnosti

Za pomoci Česko-německého fondu budoucnost se bude v nadcházejících měsících realizovat 206 partnerských projektů z obou sousedních zemí. Správní rada fondu, ve které jsou paritně zastoupeni čeští i němečtí členové, rozhodla ve dnech 3. a 4. dubna v Praze, v sídle ministerstva zahraničí, o rozdělení celkem 27 900 000 Kč. 

více
 
Česko-německý fond budoucnosti