Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

„Skvělá zpráva pro všechny, komu leží česko-německé vztahy na srdci“/ Činnost Fondu budoucnosti prodloužena o dalších deset let

 
 

„Skvělá zpráva pro všechny, komu leží česko-německé vztahy na srdci“

Činnost Fondu budoucnosti prodloužena o dalších deset let

  

Tisková zpráva, 21. 1. 2017

(Prag) – Jako „skvělou zprávu pro všechny, komu leží česko-německé vztahy na srdci“ vnímá Česko-německý fond budoucnosti dohodu obou zemí o prodloužení jeho činnosti. „Pro lidi z obou stran hranic tak bude i nadále snazší k sobě nacházet cestu“, vítá dohodu Tomáš Jelínek, ředitel fondu.  

Šéfové obou vlád, Bohuslav Sobotka a Angela Merkelová, oznámili v pátek prodloužení činnosti fondu u příležitosti 20. výročí Česko-německé deklarace z 21. ledna 1997. Na základě deklarace byl Fond budoucnosti založen 29. 12. 1997. Jeho činnost byla nejprve plánována na deset let. V roce 2007 se vlády obou zemí dohodly na jeho pokračování o dalších deset let.

Od svého založení v roce 1998 poskytl Fond budoucnosti přibližně 54 milionů eur na 9 500 česko-německých projektů. „Nadále se chceme zaměřit především na setkávání mladých lidí, kulturní výměnu a co nejširší dialog občanských společností obou zemí,“ uvádí Tomáš Jelínek. „Kromě toho budeme také našimi projektovými výzvami i v budoucnu reagovat na aktuální výzvy dotýkající se obou zemí.“ V roce 2017 bylo vyhlášeno Téma roku  „podpora.mediální.kompetence“.    

S cílem podpory lepšího porozumění mezi Čechy a Němci poprvé vypsal Česko-německý fond budoucnosti ve spolupráci se Syndikátem novinářů ČR a Německým svazem novinářů (DJV) Česko-německou novinářskou cenu. Cena bude udělena českým a německým novinářkám a novinářům, kteří diferencovaně a bez stereotypů informují o sousední zemi. Dne 29. ledna 2017 se v Praze uskuteční slavnostní udělení cen.

 

Další informace a kontakt:

Silja Schultheis
Mail: silja.schultheis@fb.cz
GSM: +420 737 505 790
www.zukunftsfonds.cz

 

 

Soubory ke stažení

 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti