Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Česko-německý fond budoucnosti představí na knižním veletrhu v Lipsku vlastní program

 
 

Tisková zpráva, 11. března 2019

(Praha) Česko-německý fond budoucnosti jako partner hostování České republiky na letošním Lipském knižním veletrhu a jako stěžejní instituce na poli česko-německé kulturní spolupráce připravil několik doprovodných akcí v rámci festivalu „Leipzig liest“:

Poezie Vladimíra Holana v česko-německém čtení – večer s Fondem budoucnosti
22. 3. 2019, 19 hodin, Bach-Archiv, Thomaskirchhof 15/16, Lipsko
Postupné zpřístupňování kompletního díla Vladimíra Holana (1905-1980) německému publiku patří k nejzásadnějším literárním počinům, které Fond budoucnosti v posledních letech podporuje. Holan představuje vedle Jaroslava Seiferta nejvýznamnějšího českého básníka 20. století. Česko-německou edici představí její spoluvydavatel, profesor slavistiky Urs Heftrich a překladatelka Věra Koubová. Básně hudebně doprovodí izraelský pianista Gilead Mishory, který přednese skladby Wolfganga Amadea Mozarta, jenž byl básníkovi velkou inspirací.

Z jiného úhlu pohledu. Němci a Češi mezi slovy, obrazy a aktivním občanstvím
23. 3. 2019, od 10:30 do 11 hodin, areál výstaviště, Forum OstSüdOst, hala 4, stánek E501
Jakou sílu má slovo? A jakou moc má občanská společnost, pokud jde o vzájemné porozumění Čechů a Němců? Proč právě dnes, v době, kdy naše společnosti rozdělují všemožné dělící linie, musíme podporovat dobrý žurnalismus a aktivní občanství? O tom budou diskutovat ředitelé Fondu budoucnosti, Petra Ernstberger a Tomáš Jelínek, se spisovatelem Jaroslavem Rudišem, laureátem Česko-německé novinářské ceny 2018.

Česko-německé projekty snadno a rychle. Inspirace, kontakty, finanční podpora
22.3.2019, 14 bis 17 Uhr, GWZO, Specks Hof, Eingang A, Reichstraße 4-6, Lipsko
Pro všechny, kdo se zajímají o česko-německou spolupráci, Fond budoucnosti nabízí kontaktní setkání: Máte zajímavý nápad na projekt? Chtěli byste ho realizovat a pomohl by vám při tom německý partner? Chybí vám know-how nebo finanční prostředky? Zúčastněte se našeho kontaktního setkání! V případě zájmu je nutné přihlášení.

Na Lipském knižním veletrhu se Fond budoucnosti bude rovněž prezentovat svým stánkem (hala 4 stánek E 500). Bude zde informovat zejména o projektech z oblasti knižní produkce, které byly podpořeny v posledních 20 letech, a dále o aktuální mimořádné výzvě k podpoře literární výměny mezi Čechy a Němci a o dalších možnostech podpory a chystaných akcích.

 

Česko-německý fond budoucnosti již více než 20 let kontinuálně podporuje spolupráci mezi českou a německou občanskou společností. Od svého založení spolufinancoval přes 10.000 česko-německých projektů s celkovou částkou podpory přes 57 mil. eur. Jedno z hlavních těžišť podpory Fondu budoucnosti představuje kulturní a literární výměna. V posledních 20 letech podpořil vydání přes 700 knižních titulů (beletristika, poezie, výstavní katalogy, vědecké publikace), které přispívají k lepšímu vzájemnému vnímání a porozumění obou zemí.

Soubory ke stažení

 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti