Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Informace k naší podpoře projektů v době koronavirové pandemie

 
 

Pokyny k již schváleným projektům

Pokud se vám kvůli nastalé krizové situaci nepodaří uskutečnit vaše projekty podle plánu, budeme se snažit o maximální vstřícnost. Prosíme, prověřte nejprve možnosti další realizace projektu - až již na základě odložení, virtuální či částečné realizace nebo změny formátu - a následně nás kontaktujte. Velmi uvítáme, pokud se budete snažit projekt zrealizovat a při této snaze vás flexibilně podpoříme.

V případě, že bude nutné projekt zrušit úplně, pokuste se snížit náklady bezplatným nebo finančně výhodným stornem. Pokud náklady přesto vzniknou (nebo již vznikly), mohou být s ohledem na výjimečnou situaci uznány jako oprávněné výdaje v rámci poskytnutého příspěvku a po předložení dokladů mohou být vyúčtovány. V tomto případě snahu u bezplatné storno prosím doložte. 

Pokyny k novým projektovým žádostem

Naše podpora projektů pokračuje i v krizovém období bez omezení, pro podání žádosti platí obvyklé termíny. Rádi podpoříme i nové formáty česko-německé spolupráce, které kreativně reagují na aktuální situaci, mimo jiné také virtuální formy kooperace v nejrůznějších oblastech. Specifické náklady v souvislosti s virtuálními projektovými formáty mohou být v rámci rozpočtu uznány a následně podpořeny.

Chceme vás povzbudit k tomu, abyste byli v česko-německé oblasti i nadále aktivní a přicházeli k nám s nápady na nové projekty.

 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti