Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Deklarace se rodila těžko, ale uspěla (pravo.novinky.cz)

Kalendář nám v roce 2012 nadělí v česko-německých vztazích celou řadu výročí: tragických – jako je vzpomínka na barbarskou mstu nacistických okupantů v červnu roku 1942, ale také potěšitelných – jako je 20. výročí smlouvy o dobrém sousedství a přátelské spolupráci dne 27. února a dnes 15. výročí Česko-německé deklarace.
více

Nové projekty schválené - Od „Czech in!“ po „Šílenou krev“

(Praha) I po 14 letech intenzivního podporování projektů přišly do Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB) na toto čtvrtletí opět desítky žádostí. Správní rada Fondu budoucnosti se o podpoře česko-německých projektů radila ve dnech 6. a 7.12.2011 v Černínském paláci, sídle českého ministerstva zahraničí.

více

Radiožurnál: "Česko-německý fond budoucnosti chce přesvědčit o důležitosti němčiny"

Čím dál méně Čechů se domluví plynně německy, což poškozuje ekonomické i běžné styky s Německem. Česko-německý fond budoucnosti proto vyhlásil projekty na podporu německého jazyka...

více

Tisková snídaně: Nové projekty, téma roku a romská menšina

Zástupci Česko-německého fondu budoucnosti informovali dnes v Českém centru v Praze o aktuálně schválených projektech a poprvé vyhlášeném „tématu roku“, kterým je podpora jazyků. Ředitelé Fondu budoucnosti rovněž vyjádřili svoje znepokojení nad společensky napjatou situací v severních Čechách.

více

Česko-německý fond budoucnosti dává na podporu jazyka až 70 %

Česko-německý fond budoucnosti poprvé vyhlásil „téma roku“. Volba padla na podporu jazyka. V letech 2011 a 2012 proto Fond budoucnosti podpoří inovační projekty, které podněcují zájem o český a německý jazyk – a to až do výše 70 % celkových nákladů, namísto dosavadních max. 50 %...

více
 
Česko-německý fond budoucnosti