Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

8. září: Koulení balíků slámy na německo-české slavnosti Popráci v Berlíně-Rixdorfu

Koulet balíky slámy kolem Rixdorfské kovárny, povzbuzovat  týmy a také ještě dobře jíst, pít, užívat si hudbu a tanec – to jsou slavnosti Popráci v berlínském Neukoellnu. 8. září to vypukne, už po sto sedmdesáté deváté se bude konat starodávné koulení balíků slámy po dnešní Richardstrasse – což je vrchol Rixdorfských slavností.

více

Fresh Film Fest 2012

29. 8. 2012 začíná v Praze v kině Světozor 9. ročník mezinárodního festivalu debutů a studentských filmů. Festival potrvá do 2. 9. 2012 a kromě přehlídky filmů nabídne také workshopy a doprovodné projekty. Organizátoři spolupracují s několika filmovými školami v Německu.
více

Nadále až sedmdesátiprocentní spolufinancování u podpory jazyka!

Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) pokračuje ve své mimořádné „podpoře jazyka“. U projektů, které v obou zemích zvyšují zájem o výuku němčiny popř. češtiny jako cizího jazyka, bude nadále možná podpora až do výše 70 % celkových projektových nákladů namísto obvyklých 50 %. Nové žádosti k tématu Podpora jazyka mohou být aktuálně předkládány až do 30. září 2012. 

více

D – PL – CZ: Varhanní Maraton Horní Lužice 2012 se uskuteční v trojzemí

42 varhan na 33 místech ve třech různých zemích – to je Varhanní Maraton Horní Lužice 2012. Dirigent kostelního sboru drážďanské Frauenkirche, Matthias Grünert, rozezní během jednoho týdne celkem 42 varhan v Horní Lužici, v ČR a v Polsku a přinese tak vyjímečný kulturní zážitek až do nejmenšího venkovského kostelíku.
více

Obnova stavebních památek: žádosti o příspěvek od ČNFB je možné předkládat do 15. září!

Česko-německý fond budoucnosti prodlužuje lhůtu pro oblast podpory „Obnova památek“. Žádosti lze letos výjimečně podávat až do 15. září (namísto 15. srpna).
více
 
Česko-německý fond budoucnosti