Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Správní rada ČNFB zasedala v novém složení

Ve dnech 2. a 3. dubna se na ministerstvu zahraničí ČR v pražském Černínském paláci sešla správní rada ČNFB. Přítomni byli také oba její noví členové.

více

Praha a Berlín se před 20 lety smířily (e15)

Nový základ vztahů mezi oběma zeměmi, tak charakterizuje po dvaceti letech od podpisu česko-německou smlouvu o spolupráci jeden z jejích tvůrců, bývalý německý ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher. Ten současný, Guido Westerwelle, nyní v Praze apeloval na nejvyšší ústavní činitele, aby Česko neopouštělo hlavní integrační proud Evropské unie a připojilo se k fiskálnímu paktu.

více

Ve šťastné kapitole dějin (lidovky.cz)

ÚHEL POHLEDU Smlouva o dobrém sousedství z roku 1992 je mezníkem v česko-německém sousedství Před dvaceti lety podepsaly Německo a Česká a Slovenská federativní republika smlouvu o dobrém sousedství.
více

Zemřel spisovatel a diplomat Miloš Pojar (lidovky.cz)

PRAHA - V pondělí nečekaně zemřel v pražské střešovické nemocnici Miloš Pojar, český spisovatel, historik a diplomat. Bylo mu 71 let. Lidovým novinám to potvrdila rodina zesnulého. "Byl to přesvědčený demokrat, vzácně vzdělaný, tolerantní a blízký člověk. Vždy jsem si ho nesmírně vážil, jeho odchod se mě hluboce dotýká," řekl LN ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát.

více

Lipsko otevírá výstavu ČNFB „Totálně nasazeni“

Nucená a otrocká práce – město Lipsko představuje v Nové radnici poprvé výstavu „Totálně nasazeni“ (Im Totaleinsatz) Česko-německého fondu budoucnosti. 250 osobních dokumentů a fotografií – převážně ze soukromých rukou – umožňují hluboký vhled do pracovního nasazení a nelidských životních podmínek...

více
 
Česko-německý fond budoucnosti