Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Česko-německé koncerty sborů v Mariánských Lázních, Českém Krumlově a v Praze

Sbor Hamburger Kantorei Gross Flottbek se chystá na zahraniční turné, a tu se nabízí cesta do českého partnerského města Prahy. Tam se spojí zhruba 70 zpěvaček a zpěváků se sborem Carmina Bohemica a společně uvedou sborový koncert s A-Capella-Literatur od Mendelssohna-Bartholdyho, Rheinbergera, Ruttera, Brucknera, Wooda, Purcella a Schütze. Vrcholem koncertu bude Mše G-Dur pro sóla, sbor a varhany od Franze Schuberta.
 

více

8. září: Koulení balíků slámy na německo-české slavnosti Popráci v Berlíně-Rixdorfu

Koulet balíky slámy kolem Rixdorfské kovárny, povzbuzovat  týmy a také ještě dobře jíst, pít, užívat si hudbu a tanec – to jsou slavnosti Popráci v berlínském Neukoellnu. 8. září to vypukne, už po sto sedmdesáté deváté se bude konat starodávné koulení balíků slámy po dnešní Richardstrasse – což je vrchol Rixdorfských slavností.

více

Fresh Film Fest 2012

29. 8. 2012 začíná v Praze v kině Světozor 9. ročník mezinárodního festivalu debutů a studentských filmů. Festival potrvá do 2. 9. 2012 a kromě přehlídky filmů nabídne také workshopy a doprovodné projekty. Organizátoři spolupracují s několika filmovými školami v Německu.
více

Nadále až sedmdesátiprocentní spolufinancování u podpory jazyka!

Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) pokračuje ve své mimořádné „podpoře jazyka“. U projektů, které v obou zemích zvyšují zájem o výuku němčiny popř. češtiny jako cizího jazyka, bude nadále možná podpora až do výše 70 % celkových projektových nákladů namísto obvyklých 50 %. Nové žádosti k tématu Podpora jazyka mohou být aktuálně předkládány až do 30. září 2012. 

více
 
Česko-německý fond budoucnosti