Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Ústí nad Labem: výstava „Svoboda a láska“ o německé literatuře v Československu

Výstavu „Svoboda a láska“ o německé literatuře v Československu připravilo Muzeum Montanelli, Collegium Bohemicum a Pražský literární dům německého jazyka. Výstava se zabývá historií zaniklé německé literatury v českých zemích.
více

Přes Grenzen - über hranice hinweg: Večer krátkého filmu v Plzni

Česko-německé fórum mládeže zve srdečně k prvnímu česko-německému večeru krátkých filmů „ Přes hranice“, který se koná 25. 5.2012 v Moving Station v Plzni (budova nádraží na Jižním předměstí). Co čeká na návštěvníky? Večer začíná v 19 hodin výběrem českých a německých krátkých filmů a končí velkým překvapením.
více

9. června: Česko-německé provedení Haydnova „Stvoření“ v Praze

Pražský zpěvácký spolek Hlahol zve na česko-německé provedení oratoria „Stvoření“ od Josepha Haydna, které ve spolupráci s komorním orchestrem Petershausen, orchestrem Art-N Praha a chrámovým sborem při faře sv. Magdaleny v Ottobrunnu uvede dne 9. Června 2012.
více

Slavnostní akce: Založení partnerství měst Ludwigsburg – Nový Jičín

Od 18. do 20. 5. 2012 se koná v Ludwigsburgu slavnost k založení partnerství měst, v rámci které kromě slavnostního průvodu bude nabídnut také bohatý kulturní program. Také pěvecké sbory z obou měst uspořádají společný koncert. Mezi účinkujícími je i známý český pěvecký sbor Ondrášek.
více

Dobré sousedství v praxi (euro.cz)

Některá velvyslanectví působí stroze, což rozhodně není případ pražského Lobkovického paláce, kde sídlí německá ambasáda. V barokní budově se psaly dějiny, a tak sem proudí zástupy německých školáků. „Jsme takové malé muzeum,“ směje se velvyslanec Detlef Lingemann. Porýňan ostatně na svou úřadovnu nedá dopustit. I když se teď místo na berlínskou Sprévu z okna kanceláře dívá do Petřínských zahrad.

Dějiny nejsou zbraň. Touto větou končí deset let staré prohlášení Česko-německé komise historiků. Téma minulosti už v našich vztazích nehraje velkou roli. Co je tou zbraní dnes? 

 

více
 
Česko-německý fond budoucnosti