Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Od 25. října: Dny české a německé kultury v Drážďanech, Ústí nad Labem a v Euroregionu Labe/Elbe

Divadlo, film, literatura, hudba i soudobé dějiny – to všechno můžete zažít na představeních, sympoziích a workshopech v rámci Dnů české a německé kultury . A to od 25.10 do 11.11.2012 v Drážďanech, Ústí nad Labem a v Euroregionu Labe/Elbe. Česko-německý fond budoucnosti podpořil akci částkou 750.000 Kč.
více

Podpora jazyka až do výše 70% nákladů pokračuje!

Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) pokračuje ve své mimořádné „podpoře jazyka“. U projektů, které v obou zemích zvyšují zájem o výuku němčiny popř. češtiny jako cizího jazyka, bude nadále možná podpora až do výše 70 % celkových projektových nákladů namísto obvyklých 50 %.
více

DAS FILMFEST v Praze a Brně – od 17. – 21. října

Nejnovější německojazyčné filmy budou k vidění v Praze a Brně! Od 17. – 21. října proběhne sedmý ročník festivalu DAS FILMFEST a to v pražských kinech Lucerna a Atlas a v brněnském kině Art. Česko-německý fond budoucnosti podpoří DAS FILMFEST částkou 300 000 Kč.
více

ČNFB: Předcházet xenofobii, antisemitismu a pravicovému extremismu

(Bad Alexandersbad) „Výchova k demokracii a prevence xenofobie, antisemitismu a pravicového extrémismu“ – tak zní nové „Téma roku“, které Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) vyhlašuje na období 2012/2013. Schválila je správní rada na svém úterním zasedání v příhraničním Bad Alexandersbadu. Projekty na „téma roku“ mohou být namísto do 50 procent celkových nákladů podpořeny až do 70 procent. ČNFB tím reaguje na růst společenského napětí v obou zemích.

více
 
Česko-německý fond budoucnosti