Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

„Nucená práce 1939–1945. Příběhy pamětníků ve výuce“

Občanské sdružení Živá paměť za ideové podpory Fondu budoucnosti připravilo novou online platformu pro výuku moderních dějin na školách. Platforma financovaná Nadací EVZ je postavená na osobních výpovědích pamětníků.
více

Výstava "KZ überlebt" (Přežili koncentrační tábor) v Terezíně

5.4.2016 byla zahájená výstava "KZ überlebt" (Přežili koncentrační tábor) v Terezíně. Portrétuje 121 přeživších ze sedmi zemí. Mnoho vězňů, kteří přežili koncentrační tábory, mlčelo o svém osudu po celý život, anebo o prodělaném utrpení promluvili teprve ve vysokém stáří.

více

Fond budoucnosti vypisuje česko-německou novinářskou cenu

Tisková zpráva, 29.března 2016 Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) ve spolupráci s Německým svazem novinářů (DJV) a Syndikátem novinářů ČR vypisuje první ročník Česko-německé novinářské ceny. Cenou budou vyznamenány nejlepší příspěvky uplynulého roku, informující diferencovaně a bez stereotypů o sousední zemi.

více

Česko-německý fond budoucnosti podpoří 192 nových partnerských projektů

Tisková zpráva, 23. března 2016 (Praha) Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) podpoří 192 nových přeshraničních projektů z oblastí, jako jsou školní výměny, rozhovory s pamětníky, drogová prevence či restaurování stavebních památek.
více

Za profesorem Otto Pickem

Dne 20. 3. odešla s prof. Otto Pickem (91) významná osobnost české zahraniční politiky. Jeho život i kariéru zásadně poznamenaly pohnuté dějiny 20. století. Otto Pick byl příslušníkem Československé armády za 2. sv.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti